Speaker Agency

Rebrand & Web

/ İşlerimiz
Rebrand & Web
Marka
Speaker Agency
Kategori
Dijital, İçerik, Kurumsal Kimlik
Yıl
2022
Speaker Agency, 2012 yılından bu yana kurumlara özel vizyon geliştiren, ilham veren, motive eden programlar tasarlayan ve organize eden profesyonel bir konuşmacı ajansı.

OctoStory ekibi olarak, Speaker Agency’nin iş dünyasının dönüşümüne katkıda bulunan yaklaşımını ve Avrupa ve MAE bölgesinde hizmet vermesini göz önünde bulundurarak, yeni görsel kimliğinin hazırlanması sürecini üstlendik.

Tasarım ekibimiz, bu parametreler doğrultusunda bir dizi yaklaşımı araştırdı ve sonunda en anlaşılır, en çabuk akla gelen ve önceki kimliğin de bilinirliğini koruyarak ‘mikrofon’ ikonunu zamanın trendlerine uygun ve minimal hale getirerek yeni logoyu yarattı.

Kurumsal kimlik malzemelerinde, ağırlıklı olarak ‘kayıt’ algısını andırması adına ‘kırmızı’ rengi kullanılmıştır. Önemli noktalara dikkat çekmek amacıyla az miktarda vurgu rengi olarak ‘sarı/turuncu’ ton kullanılmıştır.

Kullanıcı dostu olmasını en önemli kriter olarak odağımıza aldık ve görsel alanlarını oldukça geniş tuttuğumuz, bloklu yapısı ve yumuşak köşelerle kimliğe uygun yeni web sitesini tasarladık.

Projeye Git →

Tüm işlerimizi incelemek için tıklayın.